Turniej chemiczny.

W dniu 11 maja uczniowie naszego gimnazjum: Aleksandra Hawrylak klasa I A, Bartłomiej Toruch klasa II A, Weronika Zając klasa III B wzięli udział jako drużyna w eliminacjach okręgowych VII Lubelskiego Turnieju Chemicznego w Zamościu. Uczniowie nasi odnieśli ogromny sukces zajmując I miejsce i tytuł finalisty turnieju. Dodatkowo zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi. W kategorii klas II najlepszy okazał się Bartek Toruch, a w kategorii klas III - Weronika Zając. Uczniowie ci zajęli pierwsze miejsce indywidualnie i zostali dodatkowo nagrodzeni. Turniej odbywa się pod patronatem Wydziału Chemii UMCS w Lublinie, Kuratora Oświaty w Lublinie oraz LSCDN. W turnieju brało udział 41 drużyn z województwa lubelskiego. Do etapu wojewódzkiego, który odbywa się na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie zakwalifikowano 14 drużyn - w tym drużynę naszego gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (JC)