O Szkole

Publiczne Gimnazjum w Łaszczowie funkcjonuje od dnia 1 września 1999 r. Zostało ono założone na podstawie ustawy z dnia 15 luty 1999 r. w sprawie sposobu i terminów dostosowania działalności dotychczasowych szkół podstawowych do wymogów nowego systemu szkolnego oraz tworzenia gimnazjów (Dz.U. nr 14 poz. 124). przez Radę Gminy w Łaszczowie uchwałą nr 40/99 z dnia 15 marca 1999 r. Gimnazjum jest placówką publiczną, która obejmuje klasy I-III.

W roku szkolnym 2005/06 budynek szkoły przeszedł generalny remont. Uczniowie mogą uczyć się w nowoczesnej szkole, która zapewnia optymalne warunki rozwoju. Nauczyciele chętnie podejmują zadania dodatkowe, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania a tym samym wypracowywać postawy ogólnie promowane w życiu społecznym.