Najlepsi, najpracowitsi, najaktywniejsi docenieni przez Radę Rodziców i Nauczycieli!

06 czerwca 2017 roku grupa uczniów klas III Naszego Gimnazjum wraz z nauczycielkami a zarazem opiekunkami PCK i SKW, Panią Patrycją Grzesik i Izabelą Chromiec, wyjechała na jednodniową wycieczkę do  Przemyśla. Taką właśnie nagrodę otrzymali za swoją pracę uwieńczoną sukcesami na olimpiadach i konkursach, pracowitość i aktywną postawę wolontariusza. Wyruszyliśmy o godzinie 6.00 i ok godziny 9.30 dotarliśmy do Krasiczyna, miejscowości położonej kilka kilometrów za Przemyślem. Tam zwiedziliśmy piękny pałac, który jest umieszczony w otoczeniu uroczego parku. Przewodnik opowiedział nam ciekawą i burzliwą historię posiadłości, która w ostatnich latach odzyskała swój blask po zniszczeniach z okresu II wojny. Uczniowie wysłuchali z ciekawością historii tego miejsca, a w nagrodę za właściwe zachowanie zostali wpuszczeni do lochów, jednej z atrakcji tego miejsca. Oj, wielu osobom ciarki przeszły po plecach, bo to miejsce tajemnicze i mroczne... Następnie wróciliśmy do Przemyśla, gdzie wdrapaliśmy się na Kopiec Tatarski, który, jak głosi legenda skrywa prochy chana, dowódcy wojsk tatarskich. Tam czekała kolejna atrakcja- tor saneczkowy. Istne szaleństwo! Niedaleko toru znajduje się ogromny, górujący  nad okolicą kamienny krzyż, który także obejrzeliśmy. Kolejny etap wycieczki to centrum Przemyśla - miasta kościołów, grodu na siedmiu wzgórzach, polskiego Rzymu. Tutaj obejrzeliśmy pomnik dzielnego wojaka Szwejka, zwiedziliśmy lochy, przeżyliśmy burzę z piorunami, zjedliśmy obiad i przepyszne lody. Kolejną atrakcją było zwiedzenie arboretum w Bolestraszycach, miejscowości położonej nieopodal Przemyśla. W tymże ogrodzie podziwialiśmy piękne, nierzadko egzotyczne rośliny, urokliwe stawy. Około godziny 18.00 zmęczeni, ale w dobrych humorach  wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze, pozwoliła na aktywny odpoczynek, chwilę beztroski i dodała siły do pracy w kolejnym roku szkolnym.(IC)