Młodzi chemicy na medal!

16 maja w Gimnazjum nr 10 w Zamościu odbył się etap okręgowy VIII Lubelskiego Turnieju Chemicznego. W turnieju wzięło udział 39 drużyn z województwa, reprezentowanych przez 3 uczniów z tych szkół. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 14 najlepszych drużyn. Uczniowie naszego gimnazjum : Bartłomiej Toruch z  kl. III a, Aleksandra Hawrylak kl. II a i Szymon Mozol z kl. I a odnieśli spektakularny sukces. Zdobyli I miejsce drużynowo i I miejsce indywidualnie w kategorii swoich klas i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Wszyscy zdobyli  tytuł finalisty VIII Turnieju Chemicznego i powalczą z najlepszymi w wielkim finale na wydziale chemii  Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  (JCH)