Kahoot czyli nowoczesne nauczanie i uczenie się

Za nami kolejny etap zmagań z zadaniami zaplanowanymi w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Nauka języków obcych przy zastosowaniu TIK jako narzędzi wspomagających tradycyjny proces nauczania i uczenia się”. Tym razem, uczniowie klas pierwszych mieli okazję zapoznać się z kolejnym narzędziem do tworzenia  niezwykle ciekawych i motywujących do nauki języków, materiałów edukacyjnych. Interaktywne quizy stworzone przez uczniów na platformie Kahoot stanowią bazę gotowych pomocy dydaktycznych, które może wykorzystać każdy użytkownik sieci. Wykonane ćwiczenia stanowią nowatorską metodę pracy na lekcjach języka angielskiego, niemieckiego i polskiego,  a dzięki wykorzystaniu urządzeń mobilnych stają się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych zajęć z wykorzystaniem kredowej tablicy i podręcznika. Efekty pracy uczestników innowacji oraz krótka instrukcja dostępne są pod adresem:

Zachęcamy do klikania i wspólnej nauki poprzez zabawę. (AH, PG)