Dzień Języków Obcych

1 czerwca dokonaliśmy podsumowania efektów, realizowanego w naszej szkole projektu edukacyjnego pt. „Dzień Języków Obcych”. Na datę prezentacji wybraliśmy dzień szczególny, czyli Dzień Dziecka. Poprzez przygotowany na tę okazję program chcieliśmy uświadomić wszystkim, zarówno tym młodszym jak i starszym, jakie korzyści płyną ze znajomości języków obcych, ile radości i zadowolenia może przynieść ich nauka, pod warunkiem, że znajdziemy na to odpowiedni sposób. Przy okazji obchodów Dnia Języków Obcych postanowiliśmy również pokazać, z czego słyną kraje anglo- i niemieckojęzyczne i zaprosiliśmy wszystkich do odwiedzenia stoisk przygotowanych przez naszych uczniów. Można było znaleźć tam elementy kultury oraz typowe dla krajów anglo- i niemieckojęzycznych produkty, w tym przygotowane na tę okazję słodkości. A ponieważ dobrym sposobem na naukę języków jest zabawa, nauczyciele Zespołu Języków Obcych wraz z uczniami klas pierwszych przygotowali na tę okazję szereg atrakcji. Najpierw pierwszoklasiści wcielili się w role postaci z bajki „Królewna Śnieżka”, których kwestie przedstawili w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Na naszej imprezie nie zabrakło również gości z krajów anglo- i niemieckojęzycznych. W specjalnie na tę okazję przygotowanych maskach oraz strojach pierwszaki zaprezentowały m.in. postaci Alberta Einsteina, Isaaca Newtona, Baraka Obamy, Angeli Merkel, Rowana Atkinsona, Michaela Jacksona i wielu innych. Niektórzy uczniowie mieli nawet zaszczyt uścisnąć dłoń szanownego gościa i otrzymać od niego słodki upominek. Jednak to dopiero po tym, jak odgadli przygotowane przez organizatorów zagadki na ich temat.  W scenariuszu imprezy nie zabrakło również różnego rodzaju quizów, w których gimnazjaliści mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe, a przy okazji otrzymać drobny upominek. Jak co roku, naszą imprezę uświetniły występy wokalne szkolnego zespołu muzycznego. Uczniowie zaprezentowali trzy piosenki w języku angielskim i jedną w języku niemieckim.

Serdecznie dziękujemy uczniom klas pierwszych za zaangażowanie w realizację projektu, wokalistom za uświetnienie naszej imprezy śpiewem, a wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. (PG)