Dzień Języków Obcych

1 czerwca, jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem imprezy było uświadomienie wszystkim uczestnikom, jak ważna w życiu jest nauka języków obcych oraz zachęcenie ich do wzmożonej pracy w tej dziedzinie. Ze względu na fakt, że dobrym sposobem na naukę języków jest zabawa, nauczyciele Zespołu Języków Obcych przygotowali na tę okazję program rozrywkowy. Gimnazjaliści mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju quizach, w których mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe. Zabawa w głuchy telefon, gra w scrable, kalambury, rozwiązywanie krzyżówki czy zabawa z wężem językowym były dla wszystkich uczestników formą relaksu z elementami nauki. Wisienką na torcie okazały się występy wokalne naszych uczniów. W muzyczne klimaty przenieśli nas: Weronika Zając, która wykonała dla nas piosenkę pt. „Echo miłości” w języku rosyjskim, Aleksandra Marszalec i Wojciech Piwkowski zaśpiewali piosenki w języku angielskim „Say something” i „ Slow down”. W przerwie wystąpił również zespół w składzie: Natalia Marszalec, Wiktoria Herda, Aleksandra Marszalec, Paulina Mitura oraz Wojciech Piwkowski z piosenką niemieckojęzyczną pt. „Stimme”. A wszystko przy akompaniamencie gitarowym w wykonaniu Aleksandry Marszalec i Kacpra Tamy. Serdecznie dziękujemy wokalistom za uświetnienie naszej imprezy śpiewem, a wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę. (AH, PG)